Zaznacz stronę

Pszczele Wieści z Pasieką Prowincjonalną

Pszczele wiesci podcast

Autor: admin

8 maj, 2021

Jest wiele książek o pszczołach i pszczelarstwie, jest jeszcze więcej kanałów youtube i postów w social media – ale podkast o pszczołach jest tylko jeden (no może dwa ;)). Pszczele Wieści bo o nich mowa – w tym sezonie również z naszym udziałem.

Co to jest ten cały podkast?

O ile wielu wie czym są social media, youtube i filmiki to nie wszyscy wiedzą czym są podkasty. Podkast to coś takiego jakby radio, ale radio na życzenie, a więc to my wybieramy czego słuchamy i kiedy. Najczęściej w formie audio – a więc idealne dla pszczelarzy, którzy sporo czasu spędzają samotnie na pasiece. Do ich odsłuchiwania nie potrzeba ani zaawansowanej wiedzy, ani skomplikowanych aplikacji. Wystarczy wejść na stronę albo konkretnego podkastu i odsłuchać na telefonie lub komputerze, lub instalując prostą aplikację na telefon(do najprostszych należy Google Podcasts) tamy wyszukać i zasubskrybować swój ulubiony podkast – dzięki czemu poza możliwością odsłuchania będziemy powiadamiani o każdym nowym odcinku, który zostanie opublikowany. Tyle technikaliów.

pszczele wiesci qr code

Czym są Pszczele Wieści?

Pszczele Wieści to podkast, którego twórcą jest Jakub Jaroński (rónież twórca innego bardzo popularnego podkastu okołopszczelarskiego Radio Warroza). W pierwszym sezonie Pszczele Wieści poruszały podstawowe zagadnienia dotyczące pszczół i pszczelarstwa. Drugi sezon to zmiana formatu gdzie do współtworzenia podkastu zostałem zaproszony ja (czyli Pasieka Prowincjonalna) oraz Tom Radziwonowski, czyli Miejska Pasieka.

Format to przede wszystkim prasówka, a więc omówienie oraz dyskusja na temat bieżących treści z czasopism pszczelarskich (przede wszystkim Pszczelarstwo, Pasieka oraz American Bee Journal), bieżących wydarzeń ze świata pszczelarskiego oraz luźne rozmowy o pszczelarstwie, tym co na czasie w pasiece i w dyskusjach wśród pszczelarzy. Co jest naszym celem? Przede wszystkim ciekawe rozmowy o ciekawych rzeczach, ale również rozwiewanie mitów (których nasz pszczelarski jest pełen), przekazywanie wiedzy i doświadczeń oraz szeroko rozumiana edukacja. 

Jak słuchać Pszczele Wieści?

Jak już wspomniałem – bardzo prosto. A sposobów na to jest kilka:

  1. Wystarczy kliknąć poniższy widget, aby rozpocząć odtwarzanie ostatnich odcinków naszego podkastu:

2. Otworzyć stronę https://pod.link/pszczelewiesci

3. A najlepszym dla Was i dla nas sposobem będzie:

a) jeśli już słuchacie już podkastów odnalezienie podkastu Pszczele Wieści w swojej ulubionej aplikacji i zasubskrybowanie go

b) jeśli nigdy nie słuchałeś podkastów zainstaluj jedną z aplikacji podkastowych. Osobiście polecam aplikację Google Podcasts gdyż jest jedną z najprostszych i najbardziej intuicyjnych aplikacji dostępnych na rynku. Po zainstalowaniu odnajdź nasz podkast, odsłuchaj i co najważniejsze zasubskrybuj.

pszczele wiesci nagranie

Po co to wszystko?

Pszczele Wieści w drugiej swojej odsłonie to swoiste zderzenie światów trzech różnych pszczelarzy z trzema dość różnymi podejściami do pasji jaką jest pszczelarstwo. Na tę chwilę za nami już cztery spotkania, omówione die konferencje pszczelarskie, cztery wydania wcześniej wspomnianych periodyków pszczelarskich, dwoje specjalnych gości odcinków oraz rozmowa o wirusach wszelakich również w kontekście pszczelarstwa (zachęcam do lektury tekstu: Propolis w walce z Covid 19 – najnowsze badania). A do tego sporo luźnej gadki o bieżączce pszczelarskiego życia. A przed nami wiele kolejnych. W tej chwili przygotowujemy się do kolejnej prasówki, bo w końcu maj już w pełni a wraz z nim majowe wydania pszczelarskich czasopism, o których należałoby powiedzieć kilka słów.

Zapraszamy do słuchania, komentowania i brania udziału w dyskusjach.

Zobacz również…

Aluminiowa węza pszczela

Aluminiowa węza pszczela

Wszyscy wiedzą, że węzę wykonuje się z wosku pszczelego, choć ostatnio coraz modniejsza staje się - szcególnie w...

1 komentarz

  1. Juśka

    Extra! Dopiero odnalazłam ten blog, ale jestem zachwycona (jako konsument miodu, propolisu oraz zielarz-hobbysta). Pozdrawiam i trzymam kciuki, a dodatkowo dodaję podcast do słuchania! 🙂

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *