Świece z wosku pszczelego

Świece z wosku pszczelego to naturalne i zdrowe źródło światła i ciepła. Wykonane są z wosku pszczelego, który jest wytwarzany przez pszczoły miodne. Wosk pszczeli ma wiele właściwości prozdrowotnych, które są przekazywane świecom podczas ich spalania.

Właściwości prozdrowotne świec z wosku pszczelego

Do najważniejszych właściwości prozdrowotnych świec z wosku pszczelego należą:

  • Oczyszczanie powietrza – podczas spalania świeca z wosku pszczelego wytwarza ujemne jony, które mają właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Ujemne jony wiążą się z dodatnio naładowanymi cząsteczkami zanieczyszczeń, takimi jak kurz, dym i spaliny, i pomagają je usunąć z powietrza. Są szczególnie polecane osobom z alergiami i chorobami układu oddechowego.
  • Regulacja nastroju – zapach świec z wosku pszczelego ma działanie relaksujące i uspokajające. Pomaga zmniejszyć stres i napięcie, a także poprawić nastrój. Są często wykorzystywane w aromaterapii.
  • Wspomaganie zdrowia skóry – wosk pszczeli ma właściwości nawilżające i odżywcze. Pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji i zapobiega jej przesuszeniu. Świece z wosku pszczelego mogą być również wykorzystywane do pielęgnacji skóry, np. do robienia masek lub kremów.
  • Właściwości antybakteryjne – wosk pszczeli ma właściwości antybakteryjne i grzybobójcze. Może być wykorzystywany do dezynfekcji powierzchni. Świece z wosku pszczelego mogą być również wykorzystywane do dezynfekcji pomieszczeń, np. po chorobie.

Znaczenie świec z wosku pszczelego

naturalne świece z pszczelego wosku

Mają nie tylko właściwości prozdrowotne, ale są również produktem ekologicznym i biodegradowalnym. Nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak toksyczne gazy czy cząsteczki smogu. Świece z wosku pszczelego są więc przyjazne dla środowiska.

Oprócz właściwości prozdrowotnych i ekologicznych mają również walory estetyczne. Są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Mogą być wykorzystywane do dekoracji wnętrz, a także do tworzenia wyjątkowej atmosfery, np. podczas romantycznej kolacji czy wieczoru SPA.

Podsumowując, świece z prawdziwego wosku to produkt naturalny, zdrowy i ekologiczny. Mają wiele właściwości prozdrowotnych, które są przekazywane podczas ich spalania. Świece z wosku pszczelego mogą być wykorzystywane do dekoracji wnętrz, a także do tworzenia wyjątkowej atmosfery.

Nasze naturalne świece

Nasze wyroby świecowe są w 100% naturalne i wykonywane są z własnego wosku pszczelego, który pozyskujemy z własnych pasiek. Nie dodajemy żadnych dodatków, w tym zapachowych czy kolorystycznych.

Z uwagi na to, że nie prowadzimy masowej produkcji, świece dostępne są w niewielkich ilościach. Wytwarzane są na zamówienie lub w okolicach świąt i innych ważnych okazji. Oferujemy je pojedynczo oraz w zestawach upominkowych, które zawierają również inne nasze produkty, takie jak miód, pyłek pszczeli i kit pszczeli (propolis).

Dostępne wzory świec oraz każde nowe rodzaje świec można śledzić na naszych social mediach takich jak np. nasz profil na Facebook – do którego polubienia zapraszamy.

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci zakupu prosimy o kontakt mailowy, lub telefoniczny.